Ahoj, mohl by ses nám v krátkosti představit ?

Ahoj jmenuju se Lukáš Práža, je mi 23 let a můj život i práce je spojená s fotbalem. Natáčím na youtube, kde mám dva účty. Jednak Fotbal Netradičně TV, kde se rozebírá fotbal více do hloubky a je to na styl z televize a zároveň nově založený osobní účet „Práža – original“, který se věnuje hodně FIFE, fotbalovým kvízům a postupně začnu přidávat také očekávané videa ze hřiště.

Zároveň jsem napsal tištěnou knihu o Mourinhovi, založil internetový časopis Fotbal Netradičně, který je zatím zdarma a vychází pravidelně každý měsíc, byl jsem ve studiu ČT4 jako expert při utkání Real Madrid vs Manchester United, sponzoruje mě Adidas atd. Je toho spoustu, ale nechci tvoje diváky unavit. Tohle je základní info a pokud někdo bude chtít vědět více, může si vše dohledat na internetu.

Kde jsi narazil na náš portál Sázej s Lucazzem a co vůbec ty a sázení, jak jsi na tom ?

Přes instagram, někdo tě sdílel. Popravdě už ani nevím, kdo to byl, ale mrknul jsem na tvůj instagram, projel si web, historii atd. Dřív jsem vsázel asi jako všichni dlouhé tikety za 20kč s výhrou aspoň 100tis 😀 Dnes už nevsázím, naopak už tak rok hledám kvalitní sázkové poradenství, odkud bych mohl odebírat tipy a vydělat na tom peníze. Co si budeme povídat cash je potřeba a vzhledem k tomu, že chci svojí tvorbu posouvat stále výše, tak potřebuju lepší kamery a další vybavení, které je vcelku drahé, takže se snažím hledat možnosti, jak se tomu přiblížit.

Máš zakoupený náš MS balíček, ale všechny by určitě zajímalo, koho ty vidíš jako favorita turnaje ?

Klasicky bude silné Německo, ale absence Saného bude podle mě chyba a osobně vidím jako větší favority Francii. Hodně silné týmy má také Belgie s Brazílií. Záležet bude na aktuální formě, protože přece jenom hráči mají v nohách náročnou sezónu. Například takový Neymar není 100% fit, a to jsou faktory, které nakonec můžou rozhodnout.

A kdo naopak patří k Tvým černým koňům turnaje, kdo by mohl letos překvapit ?

Za mě jsou to Portugalci. Už jsem to říkal před ME, kde jim nikdo nevěřil a nakonec ho vyhráli. Teď sice mají trofej z ME, ale přesto podle mě 99% lidí nečeká, že by mohli vyhrát. Nicméně faktor Ronaldo + propracovaná defenzíva klidně může překvapit i na mistrovství světa.

Naši reprezentanti se na MS nedostali, v čem vidíš největší problém, je to opravdu jen generací ?

Kvalita. Tohle není na dlouhé rozbory, a přestože máme kvalitní fotbalisty jako je například Schick, Darida nebo Kadeřábek, tak nám chybí více podobně kvalitních hráčů. Tohle ale všechno začíná od mládeže. Já doufám, že v následujících letech poroste můj vliv a budu mít možnost tohle změnit, protože kvalita výchovy našich hráčů těžce pokulhává v porovnání se zahraničím a z každé strany slyším protěžování hráčů z „lepších“ rodin, což je samozřejmě špatně a podle toho dnes vypadá naše reprezentace. Spoustu talentovaným klukům se podobnými praktikami fotbal znechutil a raději skončili.

Máš nějaké oblíbence komu budeš fandit když Češi jsou mimo hru ?

Portugalsko, fandím jim od Mistrovství Evropy 2004 a tajně doufám, že trofej přivezou domu.

Vzpomeneš si na svoje první MS které jsi pečlivě sledovat a nějaký památný zápas ?

Vzpomenu si na svoje první ME, které mám v živé paměti, protože jsem od té doby začal poprvé aktivně sledovat fotbal, ale následné MS 2006 bylo tuším v Německu, ale nic zvláštního si z něj nepamatuju.

Můžeme se u Tebe na youtube dočkat i nějakých videí okolo Mistrovství ?

Jasně, na účtu Fotbal Netradičně TV budou vycházet denně rozbory a novinky z mistrovství světa. Každý den jedno video, takže tam bude velká porce informací a určitě i něco vyjde také na mém osobním, ale tam to zatím naplánované nemám.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchu za celý tým SL a můžeš něco vzkázat čtenářům.

Já děkuju za pozvání k rozhovoru a vzkázal bych snad jen, ať lidi častěji sportují a jdou si jen tak zakopat s kámošema. Je to lepší, než se poflakovat s partou po parcích a jedinou drogu, kterou máte na hřišti je samotný fotbal, což je asi společně s hudbou jediná pozitivní „droga“, kterou máme.

 

 

 

[/sociallocker-bulk-1]