Anaheim díky obratu zlomil prokletí

Anaheim Ducks – Edmonton Oilers 2:1 (konečný stav série 4:3)

Ducks dokázali prolomit prokletí sedmých zápasů z minulých čtyř sezon a užívají si po dvou letech opět postup do finále Západní konference. Anaheim vývoj utkání s Edmontonem otočil a slavil díky trefě Nicka Ritchieho v čase 43:21. V boji o finále Stanley Cupu se může těšit na souboj s Nashville Predators. Ducks tak prolomili sérii čtyř neúspěchů za sebou v sedmých zápasech, které nezvládli, přestože měli pokaždé výhodu domácího prostředí. Vypadli takto v prvním kole v roce 2013 s Detroit Red Wings, o rok později ve druhém kole s Los Angeles Kings, v roce 2015 ve finále Západní konference s Chicago Blackhawks a loni na startu play off s Nashville Predators.

Penguins zdolali Capitals a slaví postup

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 0:2 (konečný stav série: 3:4)

Naději na obhajobu Stanley Cupu mohou i nadále živit hráči Pittsburghu, kteří zvítězili v rozhodujícím sedmém duelu série proti Washingtonu na ledě soupeře 2:0 a slaví postup do finále Východní konference. Hlavní hvězdou utkání se stal hostující gólman Marc-Andre Fleury, který pochytal všech 29 střeleckých pokusů soupeře a zaznamenal čisté konto. Penguins sice ztratili zápasy číslo pět a šest, do toho rozhodujícího ovšem nastoupili s čistou hlavou a od začátku měli navrch. Svou převahu ovšem dokázali zúročit až v průběhu druhé třetiny. V samotném závěru už Capitals vrhli veškeré síly do útoku, přesto si nedokázali vytvořit souvislejší tlak. Nepomohlo ani odvolání gólmana Holtbyho v závěrečných dvou minutách a hra v šesti. Cesta Washingtonu tak znovu skončila před branami konferenčního finále. Tam se tým z hlavního města Spojených států amerických podíval naposledy v roce 1998. Pittsburgh se naopak může tešit na další bitvu o finále, ve které vyzve Ottawu. Senators si zajistili postup v úterý, když ovládli sérii proti New York Rangers 4:2 na zápasy.

Zdroj: NHL.com