Edmonton opět nedostal gól

San Jose Sharks – Edmonton Oilers 0:1 (stav série 1:2)

Nejen Pekka Rinne je gólmanem, který v play off přivádí soupeře k zoufalství. Brankáře Nashville Predators, jenž dvakrát po sobě vynuloval střelce Chicago Blackhawks, napodobil i edmontonský Cam Talbot. V nedělním duelu nepustil za záda ani jednu ze 23 střel San Jose a hostům tak v SAP Center stačil k výhře jediný gól. Vstřelil ho v čase 10:45 třetí třetiny útočník Zack Kassian, jenž tak rozhodl už druhé utkání série za sebou. V předchozím pátečním duelu uspěl ve vlastním oslabení, tentokrát se trefil při hře pět na pět po chybě obránce Davida Schlemka, jehož vyhození sebral u mantinelu, vyjel k brance a prostřelil Martina Jonese. Edmonton tak v sérii vede 2:1 na zápasy a v úterý se v San Jose může přiblížit postupu.

Sobotka přispěl asistencí

St. Louis Blues – Minnesota Wild 3:1 (Stav série 3:0)

Nebyli favority série, ale teď jsou hokejisté St. Louis Blues krok od postupu do semifinále Západní konference. Třetí duel s Minnesota Wild skončil jejich výhrou 3:1, o vítěznou trefu se postaral v přesilovce Jaden Schwartz. Plány hostů na úvodní branku se rozplynuly už ve 4. minutě, kdy si vzal puk ve vlastním obranném pásmu Patrik Berglund, prosvištěl s ním až za modrou čáru a perfektně našel Coltona Parayka. Takřka dvoumetrový obránce překonal střelou zápěstím Devana Dubnyka v brance hostů.

Canadiens udolali Rangers

New York Rangers – Montreal Canadiens 1:3 (stav série: 1:2)

Důležitý krok směrem k postupu do druhého kola play off udělali hráči Montrealu, kteří zvítězili na ledě New York Rangers 3:1 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Hlavní hvězdou utkání se stal ruský útočník Alexander Radulov, který na jeden gól nahrál a další sám vstřelil. Canadiens předvedli v Madison Square Garden mimořádně zodpovědný výkon směrem dozadu, v ofenzivě se prosadili až v čase 37:37, kdy zužitkoval přesilovou hru Artturi Lehkonen. Asistenci si připsal Tomáš Plekanec. Druhou branku připojil rovněž v početní výhodě zadák Shea Weber, už na 3:0 potom zvyšoval necelých pět minut před koncem aktivně hrající Radulov.

Guentzel dal hattrick

Columbus Blue Jackets – Pittsburgh Penguins 4:5 po prodl. (stav série: 0:3)

Ani Sidney Crosby, ani Evgeni Malkin. Hrdinou třetího utkání série úvodního kola play off mezi Columbusem a Pittsburghem se stal hostující mladík Jake Guentzel. Dvaadvacetiletý útočník hattrickem dotáhl obhájce Stanley Cupu k triumfu 5:4 po prodloužení. Columbus přitom začal aktivně, po první třetině vedl dokonce 3:1. Skóre otevřel už po 11 sekundách hry Cam Atkinson, stejný hráč se prosadil i o pět minut později. Další trefu připojil v přesilovce Zach Werenski. Hosté v úvodní části kontrovali jen první brankou Guentzela, v dalším průběhu utkání už ale manko umazali. Velkou zásluhu na tom měl Evgeni Malkin, který ke vstřelenému gólu připojil i dvě asistence. Guentzel se stal vůbec prvním nováčkem v dresu Pittsburghu, který nastřílel v play off tři góly za zápas. Rodák z Omahy navíc ve 14. minutě prodloužení vsítil i vítěznou trefu.